8 Eylül 2014 Pazartesi

Tasarım Minderler

Bir yaz mevsiminin daha sonuna geldik. Son baharı çok sevmekle birlikte yazın bitişini hala kabullenemiyorum. Diğer bir deyişle aklım Bodrum'da kaldı. Son yedi yıldır her yaz Gümüşlük vazgeçilmezimiz oldu. Son iki yıldır ise bir buçuk aylık yaz tatilinin neredeyse tamamını orada geçirir oldum. Hal böyle olunca insanın ürettikçe üretesi geliyor. Ancak bu yazımda kendi yaptıklarımdan ziyade kayın validemin yaratıcı ve şık tasarımlarını sizlerle buluşturacağım. 

Hepimizin annesi ya da bilimum akrabaları bizim için çeyizlikler hazırlamıştır ve insan onları nasıl kullanacağını bilemiyor. Hazırlanan çeyizlikler içinde kanaviçeler benim vazgeçilmezim. Ne yapacağımı bilmeden her gittiğimde annemin kanaviçelerine göz dikiyorum. Kayın validem de kendi kayın validesinden aldığı kanaviçeleri kullanarak birbirinden şık minderler tasarlamış. Terziye diktirdiği minderlerin üzerine kanaviçeleri diktirmiş ve ortaya bu şık görüntüler çıkmış.
İkinci köşenin minderlerini ise danteller tamamlıyor. Pazardan aldığı minder kılıflarının üzerine diktiği danteller sonucunda ortaya bu şık görüntüler çıkmış. Siz de yazlık eviniz için ya da yazın salonunuzu ya da balkonunuzu bu şık tasarımlarla dekore etmek isterseniz tek yapmanız gereken istediğiniz renkte yastık kılıfları alarak annenizin, anneannenizin ya da babaannenizin çeyizliklerinden yararlanmak.


Bir sonra ki Gümüşlük yazısında görüşmek üzere.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder