24 Ağustos 2014 Pazar

Doğum Günü Aksesuarları


Doğum günleri çoğumuz için en önemli günlerden biri değil midir?  İster kendi doğum günümüz olsun, ister çocuğumuzun, ister çok sevdiğimiz eşimizin ya da dostumuzun doğum günü olsun, o günü daha güzel bir hale getirmek için uğraşır dururuz. Bugün size doğum günü malzemelerini temin edebileceğiniz bir cennet olan Eminönü’nden bahsedeceğim.

Bu sabah kız kardeşimin akşamki doğum günü için malzemeler almaya Eminönü’ne gitmeye karar verdim. İlk hedefim çoğu kırtasiyede bulamadığımız, bulduklarımızda ise  tanesini bilmem kaç liraya sattıkları puantiyeli rengarenk balonlardan almaktı.
Ulaşıma gelince, arabasız gidecek olanlar için otobüs, tramvay seçenekleri mevcut, ancak arabayla gidecek olanlar için bazı uyarılarım olacak. Eminönü’nden Sirkeci’ye doğru giderken yolun sağ tarafında bulunan katlı otopark kapanmış. Bu nedenle, o civarda bulunan hiçbir otoparkta yer bulunmuyor. Size alternatif olarak Karaköy’de Namlı Gurme’nin bulunduğu binanın arka tarafında yer alan katlı otoparkı tavsiye edebilirim. Genelde yer bulabiliyorsunuz ve Galata köprüsünden yürüyerek tarihi yarım adaya geçme şansını da böylece yakalamış oluyorsunuz.
Galata köprüsünü geçtikten sonra sağ tarafta yer alan alt geçitten karşıya geçtiğinizde hemen ileride sağ tarafınızda kırmızı tuğlalı ve kubbeli bir yapı göreceksiniz. Kahve dünyası ile bu yapının arasından girdiğinizde, doğum günü ve pasta malzemeleri cennetine adım atmış bulunuyorsunuz.
Girişteki dükkanların fiyatları oldukça makul. Tercihinizi bunlardan yana kullanabilirsiniz. Biraz ileride karşınıza üç yol çıkıyor. Sol tarafta yer alan dükkanlar insanı cezbediyor, ancak kesinlikle sol tarafa yönelmenizi tavsiye etmem çünkü o yol üstünde yer alan dükkanlarda fiyatlar biraz artıyor. Sol taraf yerine dümdüz karşıya ilerlediğinizde, sağ tarafınızda doğum günü ve parti malzemeleri satan dükkanları göreceksiniz. Konfeti, doğum günü yazısı, kalpli, puantiyeli, yazılı, her türlü balon çeşitleri, maskeler, gözlükler yani hemen hemen aradığınız her şeyi gayet makul fiyatlara buralarda bulabilirsiniz. Size tavsiyem gitmeden önce bir alınacaklar listesi hazırlamanız. Aksi takdirde kafanız çok karışabilir.

Kendi malzemelerinizi nasıl yapacağınız ile ilgili yazı ise haftaya :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder